Přeskočit na obsah

Podmínky čerpání příspěvku

Vybrané zdravotní pojišťovny poskytují příspěvek na terapii v rámci projektu Duševní zdraví. Terapie je hrazena přímou platbou. O příspěvek se žádá zpětně po absolvování termínu konzultace.

Online terapie se hradí převodem na účet nebo online platbou pomocí programu Simpleshop. Osobní terapie v Provozovně v Plzni prostřednictvím rezervačního systému nebo po skončení terapie. U všech pojišťoven hradíte celou terapii a následně s platným dokladem o zaplacením požádáte u své pojišťovny o příspěvek, který vám pojišťovna vyplatí zpětně. 

Příspěvek je možné čerpat jednotlivě po každé konzultaci nebo po více najednou.

Konkrétní informace si prosím ověřte u Vaší pojišťovny a na jejich webových stránkách. Případné dotazy vám ráda zodpovím po telefonu. 

Novinka letos již nemusíte žádat o vystavení poukazu a nedokládáte žádné potvrzení o platbě. Příspěvek je možné čerpat až 5 000 Kč za rok na až 10 sezení (konzultací) u psychoterapeuta (tedy až 500 Kč na jedno sezení). V případě jakýchkoli dotazů se na mě neváhejte obrátit.

Pojištěnci ČPZP mohou požádat o příspěvek na terapii. Pojišťovna hradí příspěvek ve výši až 500 Kč za jedno sezení. Maximální částka příspěvku je 2500 Kč za rok.  Po skončení terapie Vám vystavím doklad, který doložíte na ČPZP. Bližší informace podám osobně nebo je naleznete na stránkách pojišťovny.

Pro děti i dospělé. Příspěvek je možné čerpat až 4 000 Kč za rok na až 10 sezení (konzultací) u psychoterapeuta (tedy až 400 Kč na jedno sezení). Žádost se podává prostřednictvím E-komunikace na stránkách pojišťovny.

Pro ženy i může. Příspěvek je možné čerpat až 2.000 Kč za rok. Vyčerpat příspěvky můžete od 1. 2. 2023 do 29. 11. 2024. Doklad o jejich čerpání pak nesmí být starší než 3 měsíce. Žádost o proplacení příspěvku a další informace najdete na stránkách pojišťovny