Přeskočit na obsah

VIZUALIZACE

2. LEKCE Partnerské minimum

Vzpomínáte si na Pohádky tisíce a jedné noci, kde jste mohli strávit večery ve společnosti půvabné Šehrezády, proletět se na létajícím koberci, prožít dobrodružství s námořníkem Sibdibádem, nechat se oslnit jeho vstupem do jeskyně plné zlata a především splnit si přání díky Alladinově lampě.

Krásná Šehrezáda každou noc bojuje o přežití tím, že vypráví příběhy plné tajemství, kouzel a dobrodružství.  Každé ráno končí svůj poutavý příběh v tom nejlepším, aby krutý a zvědavý král odložil popravu o další den. Šehrezáda pokračuje krok za krokem a nevzdává se, dokud nedosáhne svého největšího snu a nezíská zpět svou svobodu a srdce svého sultána.  Dobro vítězí nad zlem. Sen se stává skutečností. Když jí jde o život, dokáže i nemožné. Kniha v sobě skrývá tolik moudra, ze kterého můžeme všichni čerpat. Je to studnice nekonečných možností a inspirací.

Představte si, že vaše mysl je mocný Džin, který je připraven splnit každé přání. Alegorie s kouzelnou Alladinovou lampou není náhodná, protože ukazuje důležitost znát naše přání do nejmenšího detailu. Teprve když si dokážete představit konkrétní podobu vašeho partnerského vztahu, budete vědět, co přesně pro jeho získání nebo udržení budete potřebovat.

V terapii používáme techniku Zázračná otázka, která je obdobou vizualizace a pomáhá nám vidět jasnější představu partnerského vztahu. Dává nám naději na lepší budoucnost, ale také nás připravuje a motivuje k akčním krokům. Když děláte změny, nejprve potřebujete zjistit PROČ, abyste věděli JAK.

Já vizualizuji pravidelně, protože se vždy objeví nějaké nové uvědomění a posiluji svoji víru, že partnerský vztah může být přesně takový, jak si ho představujeme.

VIZUALIZACE

Můj partnerský vztah za 5 let


Pokud chcete mít stabilní a harmonický partnerský vztah, potřebujete vědět, jak by přesně měl vypadat. Cílem je uvědomit si, co od partnera a partnerského vztahu očekáváte. Vizualizace, manifestace nebo systemická zázračná otázka spočívá v tom, že si do nejmenších detailů představíte sebe ve šťastném a láskyplném vztahu za 5 let. Nebudete přemýšlet, co vám chybí, ale jak byste to chtěla. Pak můžete udělat praktické kroky.

.ZDE si můžete pustit DRUHOU LEKCI

V druhé lekci se zamyslíte nad 4 oblastmi, které předurčují spokojenost partnerského vztahu.

Vizualizace může být zpočátku obtížná, pokud s ní nemáte zkušenosti. Někdy je potřeba ji nejprve trénovat. Můžete se setkat s několika PŘEKÁŽKAMI VIZUALIZACE.

PŘEKÁŽKY

♟️Nedokážete si partnerský vztah vůbec vybavit. Pravděpodobně nyní nejste na vztah připravená, jste čerstvě po rozchodu, zažíváte krizi ve vztahu nebo vám brání nějaké vnitřní bloky. V tom případě si nejdříve vyřešte aktuální situaci a teprve potom se někdy vraťte k vizualizaci.


♟️Při vizualizaci cítím úzkost, tlak nebo jiné negativní pocity. Důvody mohou být různé. Nejčastěji je to strach, že takový
vztah nezískáte. Vnitřní bloky, které mi brání mít hezký vztah. Může to být i nějaké trauma ve vztazích. Nebo není vhodná doba pro vizualizaci a nejsem dostatečně uvolněná. Pomoci vám může třeba terapie.

♟️ Nedokážu si vyvolat žádný pocit, i když vztah vidím jasně. Někdy je potřeba si vizualizaci udělat několikrát. Ten pocit
může být nejhorší část. Nejsme na to zvyklí, chce to jen trénink.

♟️ Nevidím žádné obrazy, ale zvládám vztah popsat slovy. Každý nemá vizuální paměť, někdo nevidí obrazy. I přesto je vizualizace účinná.

Pokud máte nějakou překážku, nechte vizualizaci na jiný den. Pokud se překážka opakuje a nezmenšuje, můžete vyplnit pracovní list i bez vizualizace. Pokud vám něco brání i ve psaní, nejste připravená na vztah nebo zažíváte nějakou náročnou situaci. V tom případě tuto část vynechte. Můžete se vrhnout do dalších, ale je možné, že v současné době není ten vhodný čas pro změnu v partnerských vztazích. Můžete využít možnost individuální terapie, abyste se podívali na vaší situaci individuálně.

Cvičení VIZUALIZACE

Najděte si klidné místo
V tomto cvičení je to ještě důležitější než v předchozím. Jakmile se do budoucnosti vcítíte, byla by škoda, kdyby vás někdo vyrušil. Zajistěte si teplo, pohodlí, klid. Klidně si zapalte svíčky či vonné oleje, můžete si pustit relaxační hudbu beze slov. Připravte si tužku a pracovní list, abyste si po meditaci mohla vše zapsat připraveného listu. a tím ještě více proces umocnila.

Lucie Zichová

Vizualizujte si svůj partnerský vztah za 5 let
Lehněte si nebo sedněte do pohodlné pozice a představte si sebe za 5 let. Vybavte si ho do nejmenších detailů tak, jako byste tam právě byla. Důležitý je ten pocit, jak se tam cítíte. Zaměřte se na 4 následující oblasti: Jaký je můj partner za 5 let? Jaká jsem partnerka? Jaký je náš partnerský vztah? Jak se v něm cítím? Otázky k zamyšlení najdete v PDF. Jsou pouze inspirativní, vaše představa je jedinečná.

Lucie Zichová

Po vizualizaci
Když cítíte, že je vaše představa úplná, ukončete vizualizaci a otevřete oči.
Následně si vezměte pracovní list a napište si vše důležité. Pište bez cenzury a většího přemýšlení. Když vám dojdou nápady, můžete si vzít nápomocné otázky výše.
Vizualizaci můžete opakovat několikrát. Postupně můžete dopsat další charakteristiky, a to i během několika následujících dní.
Pokud jste kreativní, klidně si můžete nakreslit obraz vašeho vysněného vztahu, udělat koláž nebo videonahrávku. Výtvor si můžete někde vystavit, abyste ho měla co nejčastěji na očích.
Pokud vás po vizualizaci ještě napadne něco, co byste mohla zlepšit ve 4 oblastech /komunikace, důvěra, společný čas, láska/, dopište to do pracovního sešitu z první lekce.

Lucie Zichová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *