Přeskočit na obsah

EXTRA TIPY

Alí Baba je další z pohádek Tisíce a jedné noci, kdy hlavní roli hrál důvtip a vynalézavost. Jen tak se Ali zachránil před 40 pomstychtivými loupežníky, kteří ho chtěli odstranit ze světa, protože je oloupil o část drahocenného pokladu. A co takový kouzelný létající koberec, který vás vezme na jakékoliv místo na planetě. Pomyslíte si, kdy byste chtěli být a co byste chtěli navštívit. A kouzelný kobereček vás tam donese. Vnímám to jako analogii pro to, že můžeme procestovat celý svět, pokud si to budeme přát. V době, kdy vznikly ty neskutečné příběhy, ještě neměli ani ponětí, že jednou budeme mít letadla, která nám umožní cestovat po světě. Kdyby vynálezci neměli představivost a touhu po změně, dodnes bychom jezdili na koních, svítili si petrolejovou lampou a ohřívali jídlo na ohni.

Pohádky jsou myšlenky, které se zhmotňují v knihách po celém světě. Partnerské vztahy by se posunuly na úplně jiný level, kdyby se partneři snažili udržet nebo znovu rozdmýchat vášeň a posílit lásku. Bez vzájemné blízkosti a posilování intimity každý vztah jednou ztroskotá, případně partneři uvíznou v nešťastném vztahu.

V této lekci si ukážeme na pár příkladech, jak můžete průběžně posilovat svůj vlastní vztah. Bez základních pilířů to však bude jen hra, která jednou stejně skončí. Zároveň bez špetky hravosti a kreativity se z partnerského vztahu stane stereotyp, který je zabijákem vztahů číslo jedna. Představte si 4 základní pilíře vztahu jako hlavní ingredience vašeho oblíbeného jídla a partnerské tipy jako koření, se kterým můžete experimentovat.

Mým oblíbeným kořením ve vztahu je dostatečná citová i fyzická intimita, společné snění a dělání činností s partnerem společně. Vždy mě bavilo s partnerem kupovat nové doplňky do domácnosti, rýpat se v zahradě v hlíně a plánovat naše společné chvíle, dovolené, výlety i budoucnost. Kamarádka si zase láskyplný vztah nedovede představit bez společného usínání, i když to třeba někdy znamená se jen přitulit, zatímco partner využívá svojí relaxační chvilku na sociálních sítích. Jeden klient cítí lásku svojí manželky ve chvíli, kdy mu jde fandit na fotbalový zápas. Jiná klientka společně s manželem chodí tančit, což silně utužuje jejich vztah. A co si vyberete vy?

Práce na partnerském vztahu nemusí být jen náročná, ale můžeme si ve vztahu i hrát. Dostanete tipy, jak oživit svůj partnerský vztah, jak být svému partnerovi blíž a posílit lásku i vzájemnou blízkost s partnerem.

Partnerské vztahy hravě

Extra tipy k oživení vztahu


Celý kurz jsme pracovali a plánovali, nyní je čas na hraní. Dozvíte se pár tipů z praxe i vlastního života, které pomáhají párům oživit jejich vztah. Ideálně ho nenechat nikdy uhasnout. Prevence je vždy lepší než léčba. V komplikovaném vztahu si ani některé tipy neumím představit. Kdo by si taky chtěl hrát s někým, na koho je právě naštvaný nebo zažívá krizi. Doporučuji pravidelně nejen upevňovat a rozvíjet svůj vztah, ale také být kreativní, hravá a vynalézavá. Vztah by celkově měl být vyrovnaná směs práce a zábavy.

.ZDE si můžete pustit PÁTOU LEKCI

Zkoušejte a experimentujte. Buďte hravá, jedinečná, vynalézavá. Dodejte vašemu vztahu jiskru a vášeň. Nenechte se strhnout všemi povinnostmi a starosti, neupadněte do partnerského stereotypu. Choďte pravidelně na rande, udržujte intimitu a blízkost, poznávejte se s partnerem do nejmenších detailů. Sdílejte své nejtajnější přání a touhy.

NÁVRAT DO MINULOST
V první fázi si sama připomeňte skvělé vzpomínky a nádherné okamžiky s partnerem. Můžete si udělat přípravu. Jděte a překvapte partnera.
♟️ Rande na oblíbeném místě nebo místě první nebo nejlepší schůzky
♟️ Vytvořte fotoknihu, fotoprezentaci, video
♟️Společně s partnerem si prohlížejte fotografie
♟️ Navštěvujte místa z minulosti, která se pojí se silnými zážitky
♟️ Vytvořte si seznam „10 nejkrásnějších chvil našeho partnerství“

ZÁŽITKY
Utvořte nové vzpomínky, nové zážitky. Už víme, že společně strávený čas je základním pilířem. Víte, jak si můžete společné chvilky zpříjemnit nebo okořenit? Vymýšlejte nové aktivity. Zkoušejte. Experimentujte.
♟️Na papírky napište vše, čeho si na partnerovi vážíte.
♟️Dejte je do sklenice nebo krabice. Společně si s partnerem papírky čtěte a povídejte si o tom.
♟️Domácí práce zkuste dělat spolu a hravou formou.
♟️Společný tanec
♟️Wellness s partnerem
♟️Vymyslete nějaký adrenalinový zážitek.
♟️Navštěvujte nová místa, cestujte.


DÁREK S PŘEKVAPENÍM
Partnera můžete překvapit kdykoli, nejen při nějaké příležitosti. Když dostanete zajímavý nápad, můžete ho obdarovat hned. Vzpomeňte si, co má rád nebo o jakém snu nejčastěji mluví.
♟️ Objednejte seskok padákem, vyhlídkový let nebo třeba lístky na hokejový zápas. Můžete vymyslet i nějaký společný zážitek.
♟️ Přineste mu z nákupu jeho oblíbený zákusek.
♟️Překvapte ho romantickým víkendem pro dva.
♟️Zarezervujte zájezd nebo dovolenou.
♟️ Přibalte partnerovi na služební cestu dárek.

MUŽSKÁ SÍLA
Podpořte partnera, aby se vedle vás mohl cítit jako skutečný muž a ochránce, o kterého se můžete opřít a může vám přispěchat na pomoc. Často ho upřímně oceňujte, co pro vás dělá. Muži očekávají uznání a podporu. Dejte mu to, co podpoří jeho mužskou „roli“. Zároveň si dovolte být ženou a užívat si pozornost a péči od svého muže.
♟️ Dovolte partnerovi, aby vám pomohl v domácnosti. Klidně ho o to požádejte.
♟️ Nechte muže vymyslet a připravit výlet.
♟️ Uvařte si s partnerem po práci kávu a nechte si vyprávět, co se mu v práci všechno povedlo.
♟️ Má nějaký zajímavý koníček? Požádejte ho, aby vám ho ukázal.
Nebojte se ukázat mu svojí zranitelnost a otevřeně sdělte, jak se cítíte, aby vám mohl přispěchat na pomoc.
♟️ I když to umíte sama, nechte partnera, ať spraví kapající kohoutek nebo vám zařídí výměnu pneumatik
u auta.
♟️Vytvořte příjemné domácí prostředí a pohodu, ale zapojte do toho i partnera.
♟️Naučte se přijímat. Nechte si od muže podržet dveře, přinést těžký nákup, otevřít dveře auta, pomoci do kabátu.
♟️Když je vám smutno, „schovejte se v jeho pevné náruči.“

♟️SPOLU HRAVĚ A S LEHKOSTÍ
Když už máme všechny ty povinnosti a domácí práce, proč je nedělat společně s partnerem hravě a s lehkostí. Můžete si u toho zazpívat, tancovat, flirtovat, letmo se partnera dotýkat. Můžete si povídat, pustit oblíbenou hudbu, vyprávět vtipy nebo si udělat zábavnou soutěž. Zajímavá je i výměna rolí.
Společně vykonávejte běžné domácí činnosti. Vydejte se spolu na nákup.
Smontujete společně novou skříň.
Jděte vyvenčit psa. Umyjte auto. A co se sexy oblečkem? Ukládejte děti k spánku.

DENNÍ SNĚNÍ
Plánování, snění, rozhovory o představách a vizích je skvělý nástroj k posílení vzájemné blízkosti a pochopení. Vrhněte se do tajů Snění a Plánování. Udělejte si z toho hru a bavte se. Povídejte si, co chcete zažít, co chcete mít, kam se chcete jet podívat, jaká jsou vaše nejtajnější přání a touhy. Nehodnoťte a neposuzujte, jestli jsou reálná.
♟️Udělejte si společnou nástěnku snů. Napište si seznam přání.
♟️Dreambuilding. Choďte na místa, kde jsou vaše sny. /cestovní kancelář, zkušební jízda autem, prohlídka bytu, výběr zásnubního prstýnku/
♟️Naplánujte si rande snů.

INTIMITA
Nezapomínejte na intimitu a pravidelně jí udržujte i v těžkých dobách. Ale pozor kromě fyzické, existuje i emoční intimita, založená na vzájemném sblížení a citové vřelosti. A také duchovní, spojená s určitými rituály.
♟️Masáž. Striptýz pro odvážné. Hry pro dospělé
♟️Společný tanec
♟️Wellness s partnerem
♟️ Vzájemné dívání se do očí je velmi silný zážitek
♟️ Nečekané objetí nebo polibek jen tak
♟️ Pravidelné večeře nebo výlety spojené s povídáním.

Cvičení EXTRA TIPY

Zkoušejte a experimentujte
Můžete si lekci vytisknou a kdykoli se k jednotlivcům tipům vracet. Určitě si je můžete obměňovat nebo zcela upravovat. Jsou to inspirace, které vám mohou dát směr. Namíchejte si svůj vlastní koktejl sbližujících aktivit.

Lucie Zichová

Buďte svá a jedinečná.
Můžete růst a posouvat se, ale vždy dělejte jen to, co je vám příjemné. Někdy je potřeba vyjít za zónu pohodlí, ale přitom je důležité zachovat si svojí osobitost. Můžete hrát různé role, ale vždy „musíte“ vědět, kdo jste. Zkoušejte různé tipy, přidávejte své vlastní a nezapomeňte být vynalézaví a tvořivý. Alespoň jednou týdně byste měla vyzkoušet nějaký z těchto tipů nebo cokoliv jiného, co vám přijde na mysl. Nezáleží na tom, jaké tipy vám přijdou užitečné a chcete je vyzkoušet. Důležité je být kreativní a otevřená novým nápadům. Vybírejte ale takové tipy, které i vám budou příjemné a nebudete se do nich nutit.

Lucie Zichová

Zapojte partnera
Až se na to budete cítit, sdělte partnerovi, že chcete oživit váš vztah a jak by vám s tím mohl pomoci. Nebojte se partnera zeptat, co by se mu líbilo. Naučte se dělat věci
jinak.

Lucie Zichová

Využít BONUSY

Opakovat předchozí LEKCE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *